Engelli Ehliyeti

H sınıfı (ehliyet) Sürücü Belgesi (Engelli) almak isteyen adaylar; Toplam:40 soruluk Trafik ve Çevre Bilgisi (25 soru) ve ilk yardim Bilgisi (15 soru) Dersleri için sınav olmak durumundadırlar. Motor dersinden ve sınavından muaftır. Sürücü Belgesi (Ehliyet) Sınav sonucu en az tek puan olarak 100 üzerinden 70 ve üzeri olması zorunludur.Basarili olan adaylar, ilgili sürücü belgesi (ehliyet) aracı için Direksiyon Sınavına girer, basarili olması halinde , ilgili Trafik Şubesinden Sürücü Belgesini (Ehliyet) H sınıfı (Ehliyet) Sürücü Belgesi olarak teslim alır.

B veya E sınıfı (ehliyet)Sürücü Belgesine sahip olan adaylar H sınıfı (Engelli) Sürücü Belgesi (ehliyet) almak isterlerse, sadece direksiyon sınavına girer. Teorik sınavdan muafdırlar. İlgili Trafik Şubesine eski Sürücü Belgesini (ehliyet) iade eder, Yeni Sürücü Belgesi H sınıfı Sürücü Belgesi olarak değişir.

Sınav Süresi: Sınav 11:00 da baslar. Sınav başladıktan sonra ilk 50 dakika dolmadan dışarı çıkılmaz. Sınav bitimine 15 dakika kala,(özürlü öğrenciler hariç)sınavın güvenliği açısından sınav salonunda en az 2 (iki) adayın kalması sağlanacaktır.

Nurdağı Sürücü Kursu !!!